Sesja ciążowa to wyjątkowy moment w życiu każdej kobiety. To okazja, aby uwiecznić na zdjęciach niepowtarzalny czas i stworzyć piękne wspomnienia, do których będziesz mogła wracać przez wiele lat. Wybór siedziska i rekwizytów może mieć znaczenie dla końcowego wrażenia zdjęć, dlatego dobrze się przygotuj.

Kiedy jest najlepszy czas na sesję ciążową?

Najlepszy czas na poród to zazwyczaj okres pomiędzy 28 a 32 tygodniem ciąży. Brzuch jest już wtedy dość duży, jednak ciąża nie rozwija się już tak bardzo jak w ostatnich tygodniach, więc można robić ładne i wygodne zdjęcia. Oczywiście każda kobieta jest inna, dlatego trzeba zadbać o to, aby sesja odbyła się w dogodnym dla niej terminie. Jak czytamy na jednej z moich podstron dot. SESJA CIĄŻOWA KIELCE: Te widełki czasowe możemy oczywiście rozszerzyć, nawet do 36. tygodnia ciąży, o ile modelka czuje się wystarczająco dobrze.

Lepsza jest sesja ciążowa w domu czy w studiu fotograficznym?

Odpowiedź na to pytanie w dużej mierze zależy od preferencji każdej kobiety. Sesja domowa może mieć bardziej intymny i osobisty charakter, pozwalając uchwycić codzienne chwile ciąży. Sesja u fotografa daje natomiast większe możliwości organizacyjne i artystyczne, m.in. dzięki ciekawemu tłu lub oświetleniu. Wielu fotografów oferuje zdjęcia ciążowe w studiu.

Ekspertki potrafią wyczarować cudowną scenerię na różnych poziomach, tworząc scenę i światło idealnie wpisujące się w nastrój sesji, którą wybiera przyszła mama. Muszę w tym miejscu zaznaczyć, że osobiście preferuję pracę w swoim Studio Fotograficzne Kielce. Dlaczego? Otóż nie pracuję na tłach, a na bazie prawdziwych scenerii stworzonych w studiu, przy użyciu prawdziwych rekwizytów. Dzięki nim efekty końcowe potrafią być naprawdę oszałamiające!

Generalnie charakter i styl sesji ciążowej powinien odzwierciedlać osobowość kobiety i podkreślać specyfikę sytuacji. W serii zdjęć przyszłej mamy, niezależnie od tego, czy wybierze ją w plenerze, w studiu czy w domu, powinna czuć się komfortowo, kobieco i niepowtarzalnie. Niezależnie od wyboru lokalizacji najważniejsze jest, aby kobieta czuła się jak u siebie.

Przykładowe pomysły na sesję ciążową:

  • Na zewnątrz – piękne naturalne światło i przyroda w tle potrafią stworzyć magiczny klimat sesji.
  • Sesja z partnerem – uchwycenie uczucia miłości w czasie ciąży może być bardzo emocjonalne i wzruszające
  • Sesja tematyczna –  m.in. vintage, boho lub chic. Uzupełnienie sesji odpowiednimi stylami i rekwizytami może być bardzo skuteczne. Osobiście pracuję i otaczam się stylistyką boho.

Oczywiście dobór odpowiednich akcesoriów oraz strojów zależy od rodzaju i stylu danej sesji ciążowej. Rekwizyty pomagają kobiecie skupić się na nich i zrelaksować, a fotograf pomaga zrealizować kreatywną i niepowtarzalną sesję zdjęciową. Zdjęcia ciążowe zjawiskowo prezentują się w ozdobnych ramkach i pamiątkowych albumach i w każdej chwili pozwalają przywołać wspaniałe wspomnienia.

Ważne jest, aby sesja ciążowa była dla kobiety przyjemnym i komfortowym przeżyciem. Dlatego musi być z rozwagą i dokładnie zaplanowana, aby efekt był naprawdę niesamowity i niezapomniany. Ostatnie chwile oczekiwania na dziecko to czas wyjątkowy, który warto uwiecznić na pięknych zdjęciach.