Styl boho w ostatnim czasie stał się bardzo popularny. Praktycznie na każdym kroku możemy na niego napotkać, czy to w sklepach z akcesoriami do wyposażenia wnętrz, czy w zaaranżowanych w tym stylu wnętrzach, jak na przykład w salonach kosmetycznych. To popularny styl także w fotografii.

Bardzo modne stały się również śluby w takim stylu. Duże tiulowe suknie pań młodych zostały wyparte przez lekkie zwiewne sukienki okraszone delikatnym bukietem czy wiankiem na głowie.

Styl ten jest też bardzo popularny wśród fotografów

Ci, którzy tworzą piękne scenerie rodzinne w tym klimacie, są zwolennikami między innymi stylu boho. Do łask wracają aranżacje z użyciem starych drewnianych drzwi, ram okiennych, makramowych sznurków i suchych traw. Bardzo popularne stały się także naturalne sesje plenerowe, czy to ślubne, czy rodzinne, komunijne. W plenerach fotografowie często wykorzystują białe tkaniny rozwieszone wśród traw, które powiewają na wietrze tworząc subtelne tło. Jak widać styl ten dominuje w różnych branżach, takich jak fotograficzna, florystyczna, a przede wszystkim handlowa.

Szczególnie ważne w takim stylu jest dopasowanie kolorystyczne dodatków. O ile w przypadku ślubu wszystko dopięte jest w takiej kwestii na ostatni guzik: wystrój sali, strój państwa młodych oraz najbliższej rodziny, o tyle w kwestii zwykłej sesji rodzinnej możemy mieć tutaj problem z odpowiednim dopasowaniem się do gotowych aranżacji. Warto pamiętać, że finalny efekt zależy od dopasowania najdrobniejszych szczegółów.

Wybierając się na sesję rodzinną przeglądamy portfolio fotografów, czytamy opinie na jego temat, jednak często zapominamy aby zwrócić uwagę na takie szczegóły, jak wyposażenie garderoby w studio, z której będziemy mogli skorzystać.

Styl boho, o czym już wspomniałam, charakteryzuje się lekkością. Sesje zdjęciowe w tym klimacie powinny być naturalne. Tego efektu nie uzyskamy w dużych tiulowych sukniach w mocnych, żywych kolorach, czy klasycznym garniturze w przypadku panów. Sesja nie powinna spędzać nam snu z powiek. Zapisując się na nią, powinnyśmy mieć pewność, że w studio znajdziemy dla siebie garderobę. O ile dla panów czy chłopców będzie to mniejszy problem, ponieważ świetnie sprawdzi się tutaj klasyczna biała koszula, beżowe spodnie ewentualnie jeansy, o tyle dla Pań i dziewczynek studio powinno być wyposażone w sukienki, a rozmiary muszą być konsultowane z fotografem podczas dokonywania rezerwacji.

Zdecydowanie zakazane są tutaj ciemne i wzorzyste dodatki i odzież

Należy pamiętać o drobnych szczegółach, takich jak podkolanówki, czy spinki dla dziewczynek, które na pewno dodadzą uroku na zdjęciach. Świetnie sprawdzą się również gołe stopy. Zdecydowanie nada to lekkości i naturalności.

Na sesji powinniśmy czuć się swobodnie i pozwolić sobie na spontaniczność aby kadry były jak najbardziej naturalne. Samopoczucie rodziców jest bardzo ważne, udziela się ono dzieciom wiec pamiętajmy o pozytywnym nastawieniu wychodząc na sesję.

Te wszystkie elementy, które wpłyną na finalny efekt sesji, znajdziecie w moim studio fotograficznym w Kielcach. Studio wyposażone jest w garderobę do sesji, a scenerię powstają z ogromną dbałością o każdy szczegół. Dokładam wszelkich starań aby sesja przebiegła w luźnej atmosferze, a kadry kipiały naturalnością, radością i miłością. W tym klimacie wykonuję nie tylko sesje rodzinne ale również sesje ciążowe i urodzinowe.