Dla wielu rodziców zbliża się bardzo istotne wydarzenie. Chodzi o Komunię Świętą, a więc ważny sakrament, która jest też dobrą okazją do spotkania się z tą bliższą i nieco dalszą rodziną. Warto zadbać o to, by zapamiętać to wydarzenie na zawsze. Najlepszym sposobem jest uchwycenie tych wszystkich momentów przez profesjonalistę. Jak zatem wybrać fotografa na Komunię Świętą?

Pokrótce przybliżę kilka istotnych faktów, które z całą pewnością okażą się pomocne przy wyborze najlepszego fachowca. Oczywiście tekst będzie miał formę autoreklamy, niemniej jednak sama nie będę w stanie obfotografować wszystkich Komunii Świętych i z całą pewnością niejedna osoba czytająca ten tekst będzie musiała znaleźć inne rozwiązanie 🙂

Zatem, na jakie aspekty najlepiej zwrócić uwagę? Jak przygotować się do tego typu sesji zdjęciowej?

Są trzy najbardziej oczywiste rozwiązania w kontekście fotografii komunijnej. Chodzi mi o SESJĘ W PLENERZE, SESJĘ W DOMU LUB W SALI, a także SESJĘ W STUDIO. Którą z nich wybrać? Ostateczna decyzja należy do klienta. Ja tylko postaram się przybliżyć każdą z tych opcji, byście mogli poddać je własnej ocenie.

Zacznijmy od końca, a więc od sesji w studio fotograficznym. To rozwiązanie dla każdego, kto lubi mieć wszystko dopracowane w nawet najmniejszych szczegółach i chce posiadać pamiątkowe fotografie dopieszczone w każdym calu. Zdjęcia studyjne z Komunii Świętej to prace pozbawione niepożądanych elementów w tle. Przykładowo światło jest pod całkowitą kontrolą fotografa, dlatego fotografie wyjdą doskonale i sterylnie. Osobiście uważam, że sesja w studio fotograficznym, by uwiecznić Komunię Świętą nie jest najlepszym rozwiązaniem, bo są one nieco pozbawione spontaniczności i tej pozytywnej energii, którą można zaobserwować w innych miejscach.

Dlatego teraz przejdziemy do sesji fotograficznej w plenerze. Uważam, że to doskonała opcja pokazująca między innymi otoczenie, w którym odbywa się sakrament naszej pociechy. Sesja zdjęciowa może mieć miejsce na przykład w parku, na łące, ciekawą lokalizacją będzie też ogród, a nawet las. Także w Mieście Kielce nie zabraknie ciekawych okoliczności przyrody idealnie nadających się pod fotki plenerowe. Z pewnością w takim otoczeniu dziecko będzie się czuło swobodnie i naturalnie, a to służy jakości realizacji!

Na koniec wspomnę o fotografiach w sali lub w domu, a więc w miejscach, gdzie odbywa się spotkanie rodzinne. To chyba najpopularniejsza forma świętowania Pierwszej Komunii Świętej, sama lubię robić takie zdjęcia ze względu na ogromną energię płynącą od wszystkich gości! Tutaj mamy pełną swobodę, czas na zrobienie zdjęć grupowych, reportażowych, jak również portretowych. Każdy profesjonalista w tym fotograficznym rzemiośle zadba o to, by uchwycić najciekawsze i najbardziej spontaniczne momenty. Rzecz jasna wskazane jest zrobienie zdjęć wszystkim uczestnikom.

Fotograf Pierwsza Komunia Święta – na kogo się zdecydować?

Nie zazdroszczę nikomu, kto ma ten dylemat. Dobrych fotografów w Kielcach i województwie świętokrzyskim nie brakuje, jest sporo ciekawych portfolio, a do tego nie każdy z nich będzie w stanie być na każdym z proponowanych terminów. Dlatego warto zwrócić uwagę na kilka aspektów i przede wszystkim ZAREZERWOWAĆ SOBIE FOTOGRAFA TAK SZYBKO, JAK TYLKO TO MOŻLIWE. Wolne terminy bardzo szybko znikają, dlatego im szybciej, tym lepiej.

W tym miejscu pora na autopromocję. Jeżeli życzycie sobie mojej obecności podczas Pierwszej Komunii Świętej Waszych pociech, możecie rezerwować mnie pod numerem telefonu 880722509. Uwielbiam łączyć ze sobą reportaż z sali i mini plener, który realizowany jest w trakcie przyjęcia. Jeśli chcesz wiedzieć na mój temat więcej, sprawdź portfolio zamieszczone na stronie Fotograf Kielce Żaneta Kosmala. Moja oferta w ramach dnia wydarzenia obejmuje:

  • Sesję podczas przyjęcia
  • Zdjęcia pozowane z gośćmi
  • Mini sesja plenerowa

Łączny czas to około 1 godziny. Efektem współpracy jest 30 profesjonalnie zrealizowanych i obrobionych fotografii umieszczonych na nośniku pendrive. Jak już wspomniałam, rezerwacje telefoniczne.

Ale, jak już wspomniałam, na rynku jest masa innych dobrych fotografów. Aby wybrać tego dla nas najlepszego, warto kierować się pewnymi kryteriami. Chodzi na przykład o portfolio, opinie w Google, czy cena usługi. Zachęcam do sprawdzania każdego z nich z naciskiem na portfolio. Dzięki niemu poznamy umiejętności danego fotografa, a także zorientujemy się, czy jego styl odpowiada naszym preferencjom.

Komunia Kielce. Jak przygotować się do sesji zdjęciowej?

Na początek zachęcam do konsultacji z fotografem, opowiedzenia mu o naszych oczekiwaniach, umówmy wszelkie szczegóły, które potem mogą być przydatne w uwiecznianiu tych szalenie ważnych chwil. Najważniejsza jest KOMUNIKACJA.

Natomiast podczas sesji zdjęciowej najważniejsze są uśmiechy, radość, dobra zabawa. Bądźmy sobą, pójdźmy w naturalność. To zdecydowanie najlepszy przepis na udane pamiątkowe zdjęcia!

POD TYM LINKIEM ZNAJDZIESZ SZCZEGÓŁY MOJEJ OFERTY. KLIKNIJ I DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ!