Sesja noworodkowa to dla mnie nie tylko zadanie do wykonania, praca, czy obowiązek. Wychodzę z założenia, że to przede wszystkim moment wypełniony miłością, jaką rodzic może czuć do nowego członka rodziny. Są to oczywiście wielkie emocje, które mam szczęście uwieczniać na zdjęciach. Zachęcam do zapoznania się z moimi pracami. Przed Wami kilka moich inspirujących realizacji.

Wielokrotnie już wspominałam, że sesje noworodkowe są wyjątkowe w każdym calu. Jesteśmy tuż po przyjściu na świat cudownego maleństwa, przed którym wiele przygód, wspaniałych przeżyć, niesamowita radość i fantastyczna przyszłość. Już wkrótce ten mały człowiek będzie decydował o kształcie pewnego fragmentu tego świata, ale dziś wymaga ciepła, czułości i wrażliwości rodziców. Właśnie takie momenty staram się uwiecznić na fotografii. Ten czas wzajemnego poznawania się, pierwszych wspólnych uśmiechów, czy trosk. Etap noworodkowy szybko mija, dlatego tak ważne jest utrwalenie go raz na zawsze, najlepiej na profesjonalnych zdjęciach.

Czas tutaj odgrywa kluczową rolę, ponieważ sesję noworodkową realizować w pierwszych dwóch tygodniach życia. Ktoś zapyta „czemu tak wcześnie i czy nie można tego zrobić później?”. Oczywiście, że tak, jednak w tym przypadku obowiązuje zasada, że im później, tym niestety gorzej. Otóż optymalnie jest zrobić sesję zdjęciową noworodka między 5-10 dniem życia. Dzieciaczek wtedy śpi zdecydowanie najmocniej, a jego ciało jest plastyczne, co sprzyja podczas realizacji noworodkowej sesji zdjęciowej. Widać to na fotografiach poniżej.

Maluszka w pierwszych dniach życia można ułożyć tak, jak przebywał w brzuszku Mamy. Wykonanie takich zdjęć później też są możliwe, jednak trzeba pamiętać, że już w 2-3 tygodniu stawy noworodka stają się znacznie mniej plastyczne, przez co pewne rozwiązania mogą okazać się trudniejsze do zastosowania. Natomiast w późniejszym czasie będzie to niemożliwe, przez co niektóre pozycje oraz rekwizyty trzeba będzie wykluczyć. Trzeba będzie też zagospodarować sobie więcej czasu na sesję noworodkową.

W obecnych czasach dużym zainteresowaniem cieszą się stylizacje polegające na układaniu dzieciaków między innymi w koszach, czy łóżeczkach. Tak się składa, że moje studio fotograficzne w miejscowości Kielce dysponuje sporym zapleczem takich akcesoriów, jak również rekwizytów. Nie brakuje u mnie ubranek, poduszek stworzonych specjalnie do tego, by układać maluszka w odpowiednich pozycjach. Znajdziesz u mnie też kocyki, owijki i wiele innych. O więcej możesz zapytać kontaktując się ze mną telefonicznie lub mailowo. Po szczegółowe informacje odsyłam na moją stronę kontaktową.

Dodam tylko, że w moim Studio Fotograf Kielce Żaneta Kosmala na Mamę oraz maluszka czekają bardzo komfortowe warunki. Zaczynając do tego, że pomieszczenia są odpowiednio dogrzane. Dzieciaczek podczas sesji noworodkowej najczęściej smacznie śpi, dzięki czemu współpraca z takim modelem układa się wręcz perfekcyjnie! Być może nie byłoby to możliwe, gdyby nie odpowiednie warunki w studio fotograficznym. Jest cieplutko, przytulnie, cicho, na miejscu jest stół do pozycjonowania noworodków, przewijak, podgrzewacz do butelek. Jako fotograf realizujący sesje noworodkowe robię wszystko, by zarówno Mama, jak i dziecko czuli się komfortowo. Należy stworzyć dziecku warunki zbliżone do tych, jakie miał przez 9 miesięcy w brzuchu Mamy – jest najedzone, kołysane, jest mu ciepło, a w tle szumi farelka.

Warto tutaj zaznaczyć jeszcze jedną rzecz. Otóż nie wyobrażam sobie, aby oddać własne dziecko w ręce osoby, która nie posiada w zakresie współpracy z noworodkiem doświadczenia podpartego odpowiednimi certyfikatami. W końcu idealną sytuacją jest kiedy fotograf doskonale wie, jak przeprowadzić sesję, by ta była bezpieczna i wygodna dla noworodka. Dlatego na rynku nie brakuje kursów na przykład z bezpiecznego pozycjonowania na różnych rekwizytach:

  • Łóżeczko
  • Kosze
  • Beczki

Jako rodzic, koniecznie zwróć na to uwagę, przed realizacją zapytaj fotografa, czy dysponuje odpowiednimi kursami.

Sesja noworodkowa trwa z reguły kilka godzin. Najszybciej udaje się zamknąć w dwóch godzinach, natomiast górna granica jest przewidziana na cztery godziny. Przebieg takiej sesji noworodkowej oczywiście podyktowany jest aktywnością naszego modela. Co więcej, uwzględniam tutaj czas dla codziennych obowiązków mamy oraz dziecka, a więc karmienie, usypianie, przewijanie, bez żadnej presji z mojej strony. Czysty żywioł!

Typowa sesja noworodkowa, także ta realizowana u mnie, charakteryzuje się dwoma etapami. Pierwszy z nich to wykonanie ujęć noworodka, natomiast druga część to zdjęcia z rodziną, a nawet starszym rodzeństwem. Tak jest! To nie tylko fotografie samych maluszków, gdyż w sesji może wziąć udział cała rodzina.

Na koniec zachęcam do skontaktowania się ze mną jeszcze przed planowanym terminem porodu z gwarancją wolnego terminu.Najlepszym czasem na fotografowanie noworodków jest moment, kiedy są najbardziej senne, najedzone i zrelaksowane. Zazwyczaj zaczynam sesję około 9:00 -10:00 rano.

OFERTA DOSTĘPNA JEST TUTAJ.