Pierwszy rok życia naszego Maleństwa to wyjątkowy moment w naszym życiu. Wcielamy się w rolę rodziców – rolę trudną, a zarazem piękną. Większość z nas wkracza na tę drogę w dużym strachu ponieważ chodź staramy się do niej jak najlepiej przygotować podczas ciąży to tak naprawdę nie wiemy co nas czeka po przyjściu naszego Maleństwa na Świat.

Towarzyszą nam skrajne emocje od ogromnej radości po strach i niepewność. Jednak gdy pierwszy raz bierzemy nasze Dziecko w ramiona dostajemy nieodpartej siły aby zatroszczyć się o nie jak najlepiej.

Nieprzespane noce dają nam się ostro we znaki ale gdy spojrzymy na to z perspektywy całego pierwszego roku życia naszej Pociechy, uświadomimy sobie jak wiele przez ten czas w życiu tego Maleństwa się zmieniło. Zdobywanie nowych umiejętności, przekręcanie się na brzuszek, siadanie, raczkowanie, wstawanie, pierwsze ząbki, chodzenie a często nawet bieganie – aż tyle!

W jaki sposób najlepiej zachować te wspomnienia?

Najważniejsze momenty można zachować w pamięci w różny sposób. Jednym z wielu rozwiązań jest prowadzenie tzw. „pudełek z pamiątkami”. Świetnie sprawdzają się one po kilku latach, gdy do nich sięgamy!

W dzisiejszych czasach mamy również możliwość fotografowania telefonem najważniejszych momentów jednak czy każdy z nas te zdjęcia wywołuje? Najczęściej zalegają nam na dyskach, a później popadają w niepamięć…

Kolejnych rozwiązaniem jest sesja fotograficzna z okazji pierwszych urodzin, na której powstają ujęcia samego Jubilata jak również wspólne rodzinne. Taka sesja jest również świetnym pomysłem na prezent z okazji pierwszych urodzin! Zdjęcia z takiej sesji otrzymujemy przede wszystkim w wersji papierowej tzn. wywołane! Które możemy włożyć w ramki w naszym mieszkaniu i cieszyć nimi oczy przez kolejne wspólne lata.

Zatem czym się kierować przy wyborze fotografa z okazji pierwszych urodzin?

Wybór fotografa w Kielcach to niełatwe zadanie, ponieważ na rynku jest wiele ofert i propozycji. Aby podjąć dobrą decyzję, warto zwrócić uwagę na kilka kryteriów, takich jak: portfolio, opinie w Google, jak również cena usługi.

Portfolio to zdecydowanie najlepszy sposób na ocenę umiejętności. Podglądając dotychczasowe prace potencjalnego usługobiorcy możemy zweryfikować, czy jego podejście do fotografii oraz styl są dla nas odpowiednie. Jednak warto zerknąć też na opinie na platformie Google. Im więcej pozytywnych opinii, tym lepiej!

Podczas sesji bardzo ważne jest podejście fotografa do małego Modela czy Modelki, wielkość studia, temperatura w studio – przecież będą tam biegać małe gołe stópki czy urodzinowe aranżacje.

Aranżacje mogą być tworzone w oparciu o drukowane tła lub zupełnie prawdziwe takie jak np. girlandy z balonów, dekoracje boho, a przede wszystkim duże rodzinne scenerie z wykorzystaniem prawdziwych rekwizytów do ich stworzenia.

Sesja urodzinowa, ale tez sesja ciążowa i sesja noworodkowa na prawdziwych aranżach dają zdecydowanie lepsze efekty, tworząc efekt 3D. Takie aranżacje znajdziecie w moim studio, które znajduje się w centrum miasta Kielce.

Zapraszając Was w moje progi oferuję Wam indywidualnie dobraną kolorystycznie prawdziwą scenerię urodzinową z wykorzystaniem girlandy z balonów oraz innych dodatków jak ręcznie robione sztuczne torty, krzesełka dostosowane do małych Modeli czy rowerki.

W mojej ofercie znajdziecie również urodzinowe scenerie boho do aranżacji których używam ręcznie robionego namiotu tipi z makramy i dodatków z suszonych roślin. W studio znajdziecie też bogatą garderobę w rozmiarach pasujących na dzieci w 1. roku życia.

Cała masa uśmiechów, klaskanie, wspólne tańczenie, udawanie odgłosów zwierząt – te wszystkie elementy wykorzystuję podczas pracy z Dziećmi, przecież dokładnie te samie umiejętności opanowujecie w domu. Dzięki temu na sesji powstają naturalne roześmiane  kadry!

Jak przygotować się do sesji z rocznym Dzieckiem?

Kluczowe jest tutaj dostosowanie pory sesji do rytmu dnia małych Modeli. Sesja powinna odbywać się po drzemce, dziecko powinno być nakarmione, a atmosfera podczas sesji powinna wprawić go wtedy w dobry humor.

Zaangażowanie Rodziców podczas sesji jest również bardzo ważne, ich nastrój udziela się Dzieciom co zdecydowanie ma wpływ na zaadoptowanie się Maluszkom w nowym miejscu. Warto zabrać również ulubione zabawki czy przekąski.

Zapraszam wszystkich serdecznie do mojego studio fotograficzne w Kielcach. Szczegółowa oferta dostępna jest TUTAJ.