Jeśli spędzasz dużo czasu przed ekranem komputera, smartfona, tabletu lub telewizora, prawdopodobnie zauważyłeś, że Twoje oczy są narażone na szkodliwe promieniowanie niebieskiego światła.

To ono odpowiada za zmęczenie wzroku, podrażnienie, pieczenie i zaczerwienienie oczu, a także zaburzenia snu. Dlatego warto zainwestować w okulary do komputera, które pomogą Ci chronić zdrowie Twoich oczu i poprawić komfort widzenia.

Okulary do komputera to specjalne okulary, które mają za zadanie blokować lub ograniczać wpływ niebieskiego światła na nasze oczy. Niebieskie światło jest częścią widma światła widzialnego, które ma najkrótszą długość fali i największą energię. Jest emitowane przez słońce, ale także przez sztuczne źródła światła, takie jak ekrany urządzeń elektronicznych. Nadmierna ekspozycja na to światło ma negatywny wpływ na nasze widzenie, jak również samopoczucie.

Okulary do komputera mają specjalne soczewki, które są wyposażone w filtr Blue Light lub Blue Control. Zadaniem filtra jest odbijanie lub nawet pochłanianie części niebieskiego światła, dzięki czemu zmniejsza się jego ilość docierająca do naszych oczu. W ten sposób okulary do komputera zapobiegają zmęczeniu wzroku, podrażnieniu i zaczerwienieniu oczu, a także poprawiają kontrast i ostrość widzenia. Ponadto okulary do komputera mają często powłokę antyrefleksyjną, która redukuje odblaski i refleksy świetlne, które również mogą być przyczyną dyskomfortu wzrokowego.

Okulary do komputera dostępne są w salonach Klank Optyk Kielce

Okulary do komputera są przeznaczone dla wszystkich osób, które spędzają dużo czasu przed ekranem, niezależnie od tego, czy mają wadę wzroku, czy nie. Jeśli nie potrzebujesz korekcji wzroku, możesz wybrać okulary do komputera z zerówkami, czyli soczewkami bez mocy. Jeśli natomiast masz wadę wzroku, możesz wybrać okulary do komputera z soczewkami korekcyjnymi, dostosowanymi do Twojej wady. Możesz także zdecydować się na okulary do komputera progresywne, które łączą w sobie korekcję do czytania i do dali, a także filtr Blue Light.

Okulary do komputera warto nosić zawsze, gdy korzystasz z urządzeń elektronicznych, zwłaszcza wieczorem i w nocy, gdy niebieskie światło może zaburzać produkcję melatoniny, hormonu odpowiedzialnego za sen. Okulary do komputera pomogą Ci zrelaksować oczy, poprawić jakość snu i ogólne samopoczucie. Okulary do komputera możesz nosić także w ciągu dnia, gdy pracujesz lub uczysz się zdalnie, czy po prostu spędzasz czas na rozrywce online.

Jeśli zależy Ci na zdrowiu i komforcie Twoich oczu, nie zwlekaj z zakupem okularów do komputera. W salonach Klank Optyk znajdziesz szeroki wybór okularów do komputera, które zostaną dostosowane do Twoich potrzeb!

Znajdziesz tu także markowe oprawki światowych producentów, takich jak Porsche Design, Ray Ban, Prada, Emporio Armani, Ana Hickmann i wiele innych. W salonach Klank Optyk możesz także skorzystać z profesjonalnego badania wzroku, doradztwa i pomocy w doborze odpowiednich okularów do komputera.

Zachęcam do skorzystania z oferty. Warto sprawdzić ją na stronie internetowej Klank Optyk. Nie czekaj, zadzwoń lub napisz i zarezerwuj termin wizyty. Dbaj o swoje oczy i ciesz się lepszym widzeniem z okularami do komputera z Klank Optyk.